niedziela, 14 stycznia 2018

Omiš - piasek, morze, rzeka, góry - wyprawa Bałkany #7
Omiš, góry, morze, rzeka i piaszczysta plaża to wszystko znajdziemy w tej jednej niewielkiej miejscowości. Miasto to położone jest w środkowo dalmatyńskiej części Chorwacji przy ujściu rzeki Cetina.


Krajobraz, w którym można jednocześnie zobaczyć skaliste góry i lazurowe morze robi piorunujące wrażenie. Do tego szeroka, żwirkowo - piaszczysta plaża sprzyjająca spacerom poza sezonem letnim. W Omiš zatrzymaliśmy się na nocleg na polu kempingowym (informacje o polu poniżej), takiego silnego wiatru nie przeżyliśmy jeszcze nigdy. Na szczęście oprócz zderzenia z kontenerem na śmieci, (dobrze, że był plastikowy), który wiatr przesunął wprost na stojącego busa i spotkania z kilkoma gałęźmi, nic się nie stało. 


Kolejnego dnia ruszyliśmy dalej w stronę Breli mijając takie widoki.Riwiera Makarska wita, zdjęcie zrobione przez szybę busa, która przebyła kilkaset kilometrów, więc jak widać nie jest zbyt czysta.  


Informacje praktyczne

Pole namiotowe Camp Galeb z własną plażą, domkami kempingowymi i miejscami na kampery. 
Poza sezonem (październik) za busa i dwie osoby  zapłaciliśmy 157 kn
Adres:Vukovarska 7, OmišPozdrawiam serdecznie
Dagmara

3 komentarze:

  1. Coś pięknego! Jak tu nie kochać Bałkanów? Góry i morze pełne słońca. Macie super busika, podróżować takim to sama przyjemność i niezależność. Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W Omiś płynęliśmy łódką w górę rzeki. Wspominam ją jako spokojną wśród zieleni. Pięknie było.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziennik Fotograficzny , Blogger