poniedziałek, 12 marca 2018

Fotorelacja z wernisażu wystawy "Warsztat"


Pamiętajcie, nie odkładajcie marzeń, bo kiedy je zrealizujecie jak nie teraz. Nie szukajcie wymówek, wszystko da się zrobić i wszystko jest możliwe! Walczcie i uwierzcie w siebie!

 

Te właśnie słowa powtarzam Wam od dawna, kiedy remontowaliśmy busa i teraz kiedy mam za sobą swój kolejny wernisaż wystawy indywidualnej. Trzeba wierzyć w marzenia, bo one naprawdę się spełniają, a nawet powiem Wam więcej, to my je spełniamy i czasami musimy wziąć się do roboty, włożyć wiele wysiłku, ale ile później jest satysfakcji. 
"Warsztat" to cykl fotografii, nigdzie wcześniej niepublikowanych, prezentujący kunszt i pasję pracy w Warsztacie Renowacji Pojazdów Zabytkowych mojego taty, odkąd pamiętam, od zawsze, jego zamiłowaniem były samochody. W swoją pracę wkłada całe serce, mnóstwo czasu i precyzji.
Nieprzerwanie fascynuje mnie to w jaki sposób te wszystkie samochody zyskują nowe życie.
Fotografie zostały przedstawione w taki sposób, aby jak najbardziej oddać warsztatowy charakter.

Prezentowane przeze mnie fotografie są próbą uchwycenia decydującego momentu w sposób, który skłania odbiorcę do refleksji nad ulotnością chwili i czasu. Zarówno etapy renowacji, jak i wszystkie działania temu towarzyszące. Swobodnie opadające iskry, iluminacje świetlne, czy zwyczajne narzędzia układające się w interesujące kompozycje. Chwytam te chwile w kadry, bez kreacji i sztuczności. Chwytam to co widzę, to jaka jest rzeczywistość. Nie ustawiam, ale obserwuję.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na wernisaż! Wystawę fotografii "Warsztat" możecie oglądać do 30 marca na ul. Konfederackiej 4 w Krakowie.

Pozdrawiam serdecznie
DagmaraPoniżej krótka notka o mnie, która gdzieś tam krąży w Internetach.

O autorce
Dagmara Zoworka jest studentką III roku Animacji Kultury w Przestrzeni Społecznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jej pasją jest fotografia, podróżowanie i ceramika, na co dzień prowadzi Pracownię Ceramiki Artystycznej oraz bloga Dziennik Fotograficzny. W swojej działalności artystycznej podejmuje próbę przekazania wartości cieszenia się tą jedyną, niepowtarzalną chwilą i wiary w realizację marzeń, jak zawsze powtarza: "Pamiętajcie, nie odkładajcie marzeń, bo kiedy je zrealizujecie jak nie teraz. Nie szukajcie wymówek, wszystko da się zrobić i wszystko jest możliwe! Walczcie i uwierzcie w siebie!"4 komentarze:

 1. Gratuluję raz jeszcze! �� fajnie jest mieć w życiu pasje i spełniać marzenia. Obie te rzeczy wyzwalają wiele pozytywnych uczuć i "zabraniają" stać w miejscu. Też kocham fotografię, choć jeszcze wiele pracy nad warsztatem wciąż przede mną. Hobby to w połączeniu z podróżami to coś pięknego �� pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za piękne słowa! :) Nie potrafię stać w miejscu, ciągle gdzieś mnie nosi, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój, a fotografia i podróże to idealne połączenie. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ale te zdjęcia są klimatyczne! Uwielbiam mocne światłocienie i mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję zobaczyć je na żywo, by móc dostrzec wszystkie szczegóły. Dobra robota! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo Kamil! Na pewno będzie jeszcze okazja. :) Na żywo fotografie na szarym papierze robiły wrażenie, ale było sporo zabawy z ustawieniami przed wydrukiem. Pozdrawiam! :)

   Usuń

Copyright © 2016 Dziennik Fotograficzny , Blogger